Łukta nie wyróżnia się zbyt wieloma atrakcjami turystycznymi. To raczej spokojna wieś, która przyciąga uwagę pięknymi widokami i możliwością aktywnego wypoczynku na łonie natury. Najwyraźniej to wystarczająca motywacja do tego, by na jej terenie budować domy i wznosić inne budynki, na przykład usługowe.

Władze gminy zachęcają inwestorów do wykupu działek i budowy nowych obiektów. Wykaz wolnych terenów idealnych pod zabudowę wraz z pełną specyfikacją można dostać w gminie.

Inwestycja w agroturystykę
Łukta jest położona w sąsiedztwie przepięknych jezior, co może sprzyjać rozwojowi turystyki. Przymierzając się do przeprowadzenia kolejnych inwestycji warto skupić się właśnie na turystyce. Wielu turystów chce wypoczywać w tak spokojnych miejscowościach, z daleka od hałasu i spalin. Może więc warto zastanowić się nad inwestycją kapitału w agroturystykę. Dzięki temu Łukta zyska większą popularność, a co za tym idzie, możliwe, że będzie chętniej odwiedzana również przez mieszkańców dalszych regionów Polski.

Wieś ta ma ogromne szanse na rozwój. Jej atrakcyjne położenie – lokalizacja na trasie do Ostródy i Iławy – zmotywuje wielu zwiedzających do częstych odwiedzin. Być może niebawem Łukta stanie się jeszcze ciekawszą miejscowością turystyczną, a tymczasem na swoich terenach gości wielu prywatnych inwestorów, którzy budują tu domy z myślą o stałym pobycie.