Dla każdego coś dobrego!
Chociaż teren zajmowany przez kąpielisko nie jest przeogromny, został logicznie i praktycznie zagospodarowany. Główną jego część stanowi strefa wodna przeznaczona do pływania, odgrodzona specjalnymi bojami i stale kontrolowana przez ratowników. Przez nią przechodzi fantastyczny pomost, na którym można się zatrzymać, poobserwować krajobraz lub zrobić sobie zdjęcia. Wszystkie te miejsca zostały przystosowane do pobytu niepełnosprawnych osób - na teren kąpieliska można wjechać na wózku inwalidzkim.

Kąpielisko w Pelniku
Dla wielu wczasowiczów największą atrakcją będzie możliwość rozpalenia ogniska – na terenie obiektu wyznaczono do tego celu specjalne miejsca. Dostępne są także natryski, toalety oraz liczne kosze na śmieci. Kąpielisko w Pelniku nie osiada przy tym na laurach, a cały czas się zmienia, starając się zwracać uwagę na wymagania i oczekiwania swoich klientów.

Warto na pewno wspomnieć o tym, iż to kąpielisko kładzie szczególny nacisk na kwestie bezpieczeństwa. Zawsze nad zabawą pływających czuwa doświadczony ratownik, który w razie potrzeby potrafi szybko przybiec z pomocą. Na kąpielisku ustawiono także maszt z flagą WOPR oraz wydzielono specjalne miejsce do pływania dla osób najmłodszych. Wszystkie osoby, wypoczywające lub pływające na tych terenach, mają wgląd do regulaminu objaśniającego zasady panujące na kąpielisku w Pelniku.

(Fot. Pixabay / CC0)