Już ponad cztery lata działa Gminny Ośrodek Kultury w Łukcie. Sporo się w nim dzieje – zapraszane są gwiazdy muzyczne, teatralne i filmowe. Działa również cyfrowe kino, odbywają się zajęcia taneczne i komputerowe.
W nowo wybudowanym obiekcie znajdują się biblioteka, pracownia komputerowa, sala bankietowo-konferencyjna, punkt informacji turystycznej i centrum współpracy międzynarodowej. Mieści się tu też kino cyfrowe z salą kinowo-teatralną na 145 osób. Jest sala do nauki tańca, pracownia zajęć muzycznych i dwie garderoby.
Kompleks budynków jest bardzo nowoczesny i w pełni przystosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych. Regularnie odbywają się tu różne imprezy, kameralne oraz plenerowe. Jak można przeczytać na stronie GOK-u, repertuar kina cyfrowego „skutecznie rywalizuje z propozycjami kin sieciowych, posiada ciekawą ofertę dla organizacji oświatowych i grup zorganizowanych”.
Gwiazdy scen polskich i zagranicznych
Do ośrodka zapraszani są indywidualni muzycy oraz zespoły. Mieszkańcy Łukty mieli okazję wysłuchać koncertu Marka Piekarczyka (TSA), pośmiać się ze skeczy Kabaretu Ciach, uczestniczyć w spotkaniu autorskim z aktorką Marzeną Trybałą. W GOK wystąpiły również zespoły: Babsztyl, The Rohies z Ukrainy, Blues Station, Crazy Daisy, Bursztynowa Lira z Kaliningradu, Kapela Jakubowa i inne. W ramach współpracy z Centrum Kultury „Kaliningrad” z Kaliningradu ośrodki realizują wspólne przedsięwzięcia.
(Fot. Pixabay / CC0)