Łukta to miejscowość zlokalizowana na terenie województwa warmińsko-mazurskiego. Z uwagi na niezbyt dużą powierzchnię i małą liczbę mieszkańców, być może nie jest zbyt dobrze znana osobom mieszkającym w dalszych regionach Polski. Mimo to należy podkreślić, że Łukta jest miejscem godnym uwagi. To region, który spodoba się głównie turystom i tym, którzy kochają kontakt z przyrodą.

Rzeki, lasy, jeziora
Rzeka, pagórkowaty krajobraz, jeziora, oczka wodne, a do tego jeszcze lasy. Wszystko to czeka na turystów spragnionych aktywnego wypoczynku. Łukta to przede wszystkim doskonałe miejsce dla żeglarzy, wędkarzy oraz grzybiarzy. Na pewno przypadnie do gustu osobom ceniącym sobie święty spokój. Na terenie gminy znajdują się aż trzy rezerwaty przyrody. Ponadto można tu zobaczyć 23 pomniki przyrody.

Liczne szlaki rowerowe spodobają się zapalonym rowerzystom i tym, którzy chcą przeżyć prawdziwą przygodę na dwóch kółkach. Piesza wędrówka po Łukcie i okolicznych miejscowościach też dostarczy zwiedzającym mnóstwo wrażeń. Łukta to dobre miejsce dla tych, którzy chcą uciec od miejskiego zgiełku i hałasu. Turyści przybywający do tej jakże malowniczej miejscowości odnajdą spokój i tym samym zyskają szansę na wypoczynek. Warto nieco bliżej poznać Łuktę – jej ukształtowanie terenu i atrakcje.

(Fot. Pixabay / CC0)